Blog > Komentarze do wpisu

Zwycięstwo!

He,he,he... no tak, uparłam się, że zrobić "kubeł" na głowę na szydełku, ale co rusz wychodził mi jak nie piękny kształtny "talerz", to w ogóle jakaś jajowata miska... Oczywiście myślałam, że uda mi się za pierwszym razem, więc sobie wybrałam włóczkę, kolorystykę itp., ale po "iluśtamnastu" pruciach stwierdziłam, że to bez sensu, wzięłam pierwszą lepszą z brzegu włóczkę, byle grubszą, bo z cienkich to mi szło już w ogóle jak krew z nosa... no i w końcu się udało! Może efekt niezbyt zadowalający, daszek też myślałam inny, ale już kłębek się skończył - oczywiście wszystko i tak do sprucia, bo ani kolorystyka, ani do końca kształt, ze względu na koniec włóczki, nie jest zadowalający i satysfakcjonujący, ale chodziło mi głównie o opanowanie nadawania odpowiedniego kształtu takowej czapce. Nie wiem tylko co jeszcze zrobić aby nie było widać przejść do następnego rzędu - wiem, że kiedyś czytałam jakieś porady w tym temacie, ale raz, że było to kawałek czasu temu, a dwa - że wtedy tak do końca mnie to nie interesowało ;)

No nic, może w końcu po wielu dniach mordęgi powrócę do córkowego sweterka....

 

piątek, 27 stycznia 2012, cicha07987

Polecane wpisy

  • Pierwsze śliwki robaczywki...

    Postanowiłam wprowadzić nieco zmian - wyjaśnienie już na nowym miejscu. Przepraszam i jednocześnie zapraszam :-)

  • W końcu się odważyłam...

    Zacznę od tego, że moje coroczne "postanowienie noworoczne" po wielu nieudanych próbach postanowiłam wcielić w końcu w życie - nałożyły się na to różne czynniki

  • wNIEBOwzięci...

    Co mi w duszy gra... Ostatnio non stop słucham płyty "wNIEBOwzięci" . Rewelacyjny projekt muzyczny, w którym wzięli udział moi ulubieńcy - min. Andrzej Lampert,

Komentarze
Gość: magdziallena, 31.130.98.*
2012/02/03 22:22:18
A mnie się wydaje, że ona jest po prostu odrobinę za duża. Nie lepiej poczekać, aż ta piękna istotka podrośnie, a póki co - zrobić drugi, mniejszy? :) Prucie, to takie niewdzięczne zajęcie.. Jeśli chodzi o te "przejścia" to rada jest chyba tylko jedna - robić w kółko, bez zakańczania rzędu (ale ja nie jestem specjalistką od szydełkowania, może ktoś ma lepszą radę ;)
-
cicha07987
2012/02/04 23:44:11
Tak, tak, zapomniałam to uwzględnić już w opisie - czapa jest zdecydowanie za duża, bo idealna na moją głowę - i tu właśnie kolejna rzecz przy szydełkowych, jak już pojęłam jak zrobić, żeby czapka miała kształt czapki, jak zrobić, żeby pasowała na głowę, na którą ma pasować ;))) Starałam się mierzyć obwód w około i jak już wydawało mi się, że jest ok, to przestałam dodawać oczka, ale może lepiej byłoby zmierzyć jakoś średnicę i wyliczyć na tej podstawie obwód? Nie wiem, nie mam pojęcia, ale może znajdę gdzieś wskazówki ;)

Wszelkie zamieszczane przeze mnie zdjęcia oraz teksty są mojego autorstwa i podlegają ustawie o ochronie prawa autorskiego (Dz.U. 2006 nr 90 poz. 631). Oświadczam, iż nie wyrażam zgody na ich kopiowanie bez mojej wiedzy, a przede wszystkim na wykorzystywanie zdjęć, na których są moje dzieci.